Peeling kawitacyjny

Jak działa peeling kawitacyjny i jakie daje efekty?

Skóra co około miesiąc całkowicie się odnawia. W międzyczasie systematycznie złuszcza wierzchnią warstwę, pozbywając się martwych komórek. Jeśli nie jest regularnie oczyszczana, zaczyna się zapychać i pokrywać wypryskami oraz zaskórnikami. Na pomoc przychodzi wtedy peeling kawitacyjny. Czym jest i jakie daje efekty?

Co to jest peeling kawitacyjny i jak działa?

Peeling kawitacyjny jest stosowany przede wszystkim w celu głębokiego oczyszczenia skóry. To zabieg, który wykonamy w niemal każdym salonie kosmetycznym. Polega na użyciu ultradźwięków, delikatnie pozbywających się martwych komórek naskórka.

Podczas przeprowadzania peelingu kawitacyjnego dochodzi do tak zwanej kawitacji, czyli gwałtownego przejścia z fazy ciekłej do fazy gazowej pod wpływem szybkiego zmniejszenia ciśnienia. By to osiągnąć w trakcie zabiegu, skóra musi być odpowiednio przygotowana – wilgotna. Wówczas znajdujące się na niej cząsteczki wody, na które podziałają ultradźwięki, wytworzą mikropęcherzyki. I to właśnie ich rozpad pozwala na dokładne oczyszczenie cery z martwych komórek. Peeling kawitacyjny działa zdecydowanie głębiej niż peelingi mechaniczne czy enzymatyczne, a jest równie łagodny dla naskórka.

Peeling kawitacyjny – jakie daje efekty?

Zastanawiasz się pewnie, czy warto zainwestować w ten zabieg. Czy nie wystarczy regularne złuszczanie skóry zwykłymi peelingami? Pamiętaj, że te mechaniczne – drobno- i gruboziarniste – oraz enzymatyczne działają wyłącznie na powierzchni naskórka. Zmiotą z niego martwe komórki, lecz niekoniecznie dogłębnie oczyszczą pory. W przeciwieństwie do nich peeling kawitacyjny radzi sobie z zaskórnikami – czarnymi i białymi. Systematyczne wykonywanie zabiegu pozwoli na zmniejszenie ilości wągrów – nieestetycznych czarnych punkcików, które często doprowadzają nas do szału.

Kawitacja jest również pomocna w walce z różnymi rodzajami trądziku, jak młodzieńczy czy różowaty. Hamuje proces namnażania się niekorzystnych bakterii na tkance. Wspomaga pracę gruczołów łojowych, ograniczając nadmierne wydzielanie sebum. Dzięki temu zmniejsza się świecenie się skóry i jej podatność na pojawianie się wykwitów i zapychanie porów.

Nie myśl jednak, że peeling kawitacyjny sprawdzi się wyłącznie u osób z trądzikiem, problemem z zaskórnikami czy cerą mieszaną i tłustą. Zabieg jest polecany również do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej. Pomaga zmniejszyć i spłycić zmarszczki oraz zniwelować przebarwienia. Usprawnia przepływ limfy i krwi pod skórą, dzięki czemu dodaje tkance blasku i zmniejsza oznaki zmęczenia. Jako że jest delikatny, może być bez obaw wykonywany u osób borykających się z wrażliwym naskórkiem i cerą naczynkową.

Jak przygotować się do peelingu kawitacyjnego?

Nadszedł ten dzień – czeka Cię wizyta w salonie kosmetycznym. Jeśli będziesz mieć wykonywany peeling kawitacyjny, nie musisz się do niego specjalnie przygotowywać. Możesz przyjść bez makijażu, co ułatwi proces oczyszczania twarzy przed zabiegiem. Nie umawiaj się na niego tuż przed ważnym wydarzeniem (po zabiegu skóra może być zaczerwieniona nawet przez dobę).

Na początku Twoja cera zostanie przemyta tonikiem, żelem lub innym preparatem myjącym, aby zmyć zanieczyszczenia i makijaż. Dla zwiększenia efektu oczyszczenia możemy także użyć peelingu mechanicznego. Następnie na twarz naniesiemy serum, eliksir lub inny kosmetyk nawilżający. Dopiero na tak przygotowanej skórze rozpocznie się zabieg. Czy jest bolesny? Podczas peelingu kawitacyjnego możesz odczuwać delikatne szczypanie, swędzenie czy łaskotanie, zupełnie jak podczas mycia twarzy szczoteczką soniczną. Po wszystkim na cerę zostanie naniesiony preparat pielęgnacyjny. Peeling warto powtórzyć kilka razy w odstępach tygodnia, dwóch lub trzech.

Uwaga! Po zabiegu należy używać przez co najmniej dwa-trzy tygodnie – szczególnie latem – kremów z filtrem UV o SPF minimum 20. Skóra po nim jest delikatna, pozbawiona wierzchniej warstwy, a więc mocniej narażona na negatywny wpływ promieni słońca.

Peeling kawitacyjny wykonasz w naszym salonie w Lublinie – MC Beauty. Możemy go połączyć z sonoforezą, kwasami czy prądami Darsonvala. Interesuje Cię cena zabiegu? Sprawdź nasz cennik!

Udostępnij