Rzęsy

Jak dbać o rzęsy po zabiegu przedłużania? Ważne wskazówki

Jak dbać o rzęsy po zabiegu przedłużania? Ważne wskazówki

Nie każdą kobietę los obdarzył gęstym wachlarzem długich rzęs. I choć staramy się cieszyć z tego, co mamy, czasem decydujemy się na delikatną ingerencję w urodę. I słusznie, jeśli poprawi to nam humor i podniesie pewność siebie. Robimy to przecież dla siebie! Nie bez powodu przedłużanie rzęs stało się modne i bardzo pożądane. Sam zabieg wykonamy u kosmetyczki, ale później sami musimy o nie zadbać. Tylko jak? Kluczowe są dwie pierwsze doby po aplikacji rzęs.

Jak pielęgnować rzęsy przez 48 godzin po przedłużaniu?

Starajmy się jak najrzadziej dotykać okolice oczu. Niech przez pewien czas ten obszar twarzy dla nas nie istnieje. Czego jeszcze nie robić przez dwie doby po zabiegu przedłużania rzęs? Przede wszystkim nie powinniśmy moczyć włosków – unikamy basenu, sauny i gorących kąpieli. Wilgotne i gorące powietrze może rozpuścić świeżo naniesiony klej mocujący rzęsy. Zaleca się również, by w tym czasie ograniczyć stosowanie pielęgnacji okolic oczu do minimum – wykonujemy ją delikatnie i ostrożnie, by nie naruszyć nowej struktury włosków. W ciągu pierwszych 48 godzin od przedłużania należy zrezygnować z innych zabiegów przeprowadzanych w okolicach oczu, szczególnie tych, które mogą podrażnić spojówki.

Leżenie na łóżku też ma znaczenie! Szczególną uwagę podczas snu powinny zwracać osoby uwielbiające spanie na brzuchu – przez dwie pierwsze noce (a najlepiej jak najdłużej na czas noszenia przedłużanych włosków) starajmy się spać na wznak, tak, by nie dopuścić do wcierania rzęs w poduszkę i gniecenia ich o nią.

Jak dbać o rzęsy po dwóch dobach od zabiegu, by efekt stylizacji był jak najtrwalszy?

Osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na przedłużenie rzęs, na pewno zastanawiają się, czy można na nie aplikować make-up. Zaleca się, by unikać malowania sztucznych włosków tuszem, w szczególności tym wodoodpornym. Można za to używać innych kosmetyków do makijażu, o ile są wolne od tłuszczów. Takie preparaty mogłyby osłabić moc kleju i doprowadzić do wypadania pojedynczych rzęs. Całkowicie rezygnujemy z zalotki! Owszem, podkręci również przedłużone rzęsy, ale przy tym może je pozaginać, połamać, w efekcie czego zaczną wypadać.

Jeśli prowadzimy poranną i wieczorną pielęgnację twarzy, miejmy na uwadze, by omijać okolice oczu. Wiele kosmetyków zawiera tłuszcze – kremy pod oczy, olejki, mleczka, serum itp. – i jak wyżej wspomniano, ich formuły mogą rozpuszczać klej, którym przymocowano sztuczne włoski.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć? Jak dbać o rzęsy i czego unikać? Między innymi:

  • w dalszym ciągu rezygnujemy z sauny;
  • higiena przede wszystkim – myjemy włoski odpowiednimi preparatami do przedłużanych rzęs;
  • co pewien czas można przeczesywać rzęsy suchą i czystą szczoteczką (taką np. od maskary) – pozwoli to na dłuższe zachowanie kształtu włosków;
  • nie ciągniemy, nie wyrywamy rzęs, nie pocieramy oczu;
  • możemy stosować bibułki matujące, które zbiorą sebum ze skóry i ochronią przed nim rzęski (sebum to mieszanina tłuszczów, a te, jak już wiesz, mogą rozpuszczać klej);
  • warto od czasu do czasu – szczególnie na większe wyjścia – stosować specjalny utrwalać do rzęs. Zachowa on ich kształt i wydłuży trwałość stylizacji włosków.

Demakijaż przedłużanych rzęs

Demakijaż w przypadku przedłużonych rzęs wymaga małej zmiany. Skupiamy się między innymi na kosmetykach do usuwania make-upu oraz akcesoriach. Rezygnujemy między innymi z wszelkich tłustych preparatów myjących, jak olejki. Najlepszym rozwiązaniem będzie płyn micelarny, który jest na bazie wody. Nie zaleca się również używania bawełnianych płatków kosmetycznych do demakijażu, gdyż ich włókna mogą pozostać na rzęsach. Dobrym gadżetem w tym przypadku będą wielorazowe ściereczki do usuwania make-upu.

Podczas demakijażu starajmy się nie pocierać rzęs – wykonujmy go tak delikatnie i starannie, jak to tylko możliwe. Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zupełne zrezygnowanie z make-upu w okolicach oczu. Zobaczysz, że już same przedłużone rzęsy uczynią spojrzenie bardziej wyrazistym, zalotnym i pięknym. Sztuczne włoski optycznie otworzą oko i będą na siebie zwracać uwagę. Wystarczą zatem sam makijaż twarzy – podkład, puder, róż, rozświetlacz – i ulubiona szminka.

Udostępnij